Kaj je na intervjuju bolje zamolčati?

kaj je bolje zamolcati

Razumljivo je, da imamo pred razgovorom za službo tremo in smo zato na intervjuju pogosto precej nesproščeni in napeti. Ne glede na to, kako stresna situacija je intervju, pa se je potrebno nekaterim odgovorom in temam izogibati, saj si lahko z njimi znatno zmanjšamo možnosti za naš uspeh. Slabo premišljeno izražanje na intervjuju nas lahko stane dobre zaposlitve. Zato si poglejmo 3 odgovore, ki jih potencialnemu bodočemu delodajalcu raje nikoli ne povejte!

1. Že dolgo časa brezupno iščem službo, zato sem sedaj pripravljen poprijeti za kakršno koli delo.

Verjemite, da si takšnega odgovora na vprašanje, zakaj ste se prijavili na razpisano delovno mesto, ne želi slišati noben delodajalec. Če boste na vprašanje odgovorili na tak način, boste s tem pokazali svojo brezbrižnost do podjetja in delovnega mesta, hkrati pa izpadli obupani. Veliko boljše je, da se pred razgovorom pozanimate o podjetju in njegovih proizvodih, tako da lahko na delodajalčevo vprašanje odgovorite tako, da v odgovor vključite dejstva o podjetju. Tako bi bil boljši odgovor na primer v stilu: »Resnično me je pritegnila vizija in poslanstvo vašega podjetja, o katerih sem bral na vaši spletni strani. V čast bi mi bilo delati v podjetju s takšnimi cilji.«

2. Ne vem, katere so moje prednosti.

Namesto, da na vprašanje o vaših prednostih pred vsemi ostalimi kandidati, ki so se prijavili na objavljeno delovno mesto, odgovorite na tako nedoločen in pust način, se raje že pred intervjujem pripravite in poiščite nekaj lastnosti, ki so pomembne zlasti za opravljanje delovnega mesta. Primeren odgovor na vprašanje bi tako bil: »V različnih situacijah se hitro znajdem in se na spremenjene razmere hitro odzovem. Imam dober občutek za malenkosti in hitro opazim napake v procesu, če se slučajno pojavijo. Na tak način sem že na prejšnjem delovnem mestu preprečil kar nekaj kriznih situacij.«

3. Težko bi izpostavil samo eno svojo slabost!

To gotovo ni primeren odgovor na vprašanje, katera je vaša največja slabost. Na takšno vprašanje je bolje izpostaviti zgolj kakšno manjšo slabost in hkrati povedati, kaj delate v smeri, da bi jo odpravili. Primeren odgovor bi bil na primer tale: » Priznam, da sem včasih nekoliko nepotrpežljiv do tistih, ki v podjetju delajo manj učinkovito in hitro kot delam sam. Vendar se trudim postati bolj potrpežljiv in sem na temo o timskem delu in sodelovanju tudi obiskal dva seminarja.«

Na intervjuju se vselej izogibajte tudi tem, ki so konfliktne, kot sta na primer religija in politika. Prav tako se je na razgovoru bolje ogibati osebnih vprašanj in poseganja v intimno sfero drugega človeka.